Borna Pehar, učenik trećeg razreda OŠ fra Didaka Buntića, mladi je šahista koji je sa svojih 9 godina već je sudjelovao na brojnim natjecanjima i postigao rezultate vrijedne pohvale. Šah je sport koji zahtijeva koncentraciju i logičko razmišljanje pa smo u jednom kratkom razgovoru popričali s Bornom o njegovoj ljubavi prema šahu, medaljama te planovima za budućnost.
•Zašto i kako si se odlučio za šah?
-Moji rođaci su igrali šah, a ja sam ih gledao.Ta igra mi je bila zabavna pa sam i ja odlučio probati. I tako je sve počelo.
•Postigao si brojne rezultate.Možeš li nam reći nešto o tome?
-Na školskim natjecanjima redovito osvajam 1.mjesto.
2016.godine na natjecanju mladih šahista Herceg Bosna osvojio sam 3.mjesto.Na tom istom natjecanju 2017.godine osvojio sam 1.mjesto i plasirao se na Državno natjecanje  gdje sam osvojio 4.mjesto te 2018.godine na već spomenutom natjecanju Herceg Bosna osvojio sam 1.mjesto i trenutno se pripremam za Državno natjecanje BiH.
•Što je po tebi najvažnije u šahu?
-Igrajući šah puno razmišljam.Šah me uči da ne pobjeđuje bolji nego mudriji .Bitno je biti koncentriran.
•Koja ti je najdraža figura u šahu i zašto?
-Najdraža figura mi je skakač zato jer s njim mogu napraviti neki zanimljiv potez.
•Tko ti najviše pomaže i tko te podržava?
-Najviše me podržavaju roditelji i treneri(Ivan Grgić,Vitomir Arapović i Alen Buntić).
•Za kraj,imaš li kakve planove za budućnost?
-Sa mojih 9 godina teško je razmišljati o budućnosti, jednostavno uživam igrajući šah,ali potajno se nadam da bih jednog dana mogao zaigrati (sudjelovati) na europskom ili svjetskom prvenstvu.
– I na kraju bih preporučio mojim vršnjacima da počnu igrati šah jer je to igra koja opušta i zabavlja.