OSNOVNA ŠKOLA FRA DIDAKABUNTIĆA SUDJELOVALA U PROJEKTU „TABLA“ I DOBILA VRIJEDNE DONACIJE

Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i športa Hercegovačko-neretvanske županije na temelju procjene kapaciteta škola, geografske pokrivenosti županije i uspješnu primjenu projekta „Tabla“ organizacije Save the Children imenovalo je našu školu kao sudionicu projekta.

Cilj projekta je poboljšanje učinkovitosti obrazovanja u digitalnom dobu.

Zahvaljujući Ministarstvu i organizaciji Save the Children naša je škola bogatija digitalnom i didaktičkom opremom.

Završetak 2020. godine upamtit ćemo, između ostalog, i po prvoj pametnoj ploči u našoj školi koju smo odmah isprobali.

Ostatak vrijedne donacije obuhvaća: Lego EducationWeDo set, Lego MindstormsEducation EV3 set, geometrijski pribor za ploču, geometrijski oblici u dijelovima, model ljudskog trupla, anatomski ljudski skelet na stalku, politička i fizička karta svijeta (2 karte), reljefna geografska karta Europe, globus, kompas, karta Sunčevog sustava, periodni sustav elemenata, stalak za pametnu ploču, laptop (4 primjerka), 3D printer, filament za 3D printer, stolice, police i ormari.

Sva navedena oprema prijeko je potrebna za izvođenje nastave u modernom digitalnom dobu.

Ovim putem se zahvaljujemo Ministarstvu obrazovanja, nauke, kulture i športa HNŽ-a i organizaciji Save the Children na vrijednoj donaciji koja će zasigurno povećati kvalitetu obrazovanja u našoj školi.

 

 

Matija Macan, prof.